DAW-MAG Siodła, uprzęże i sprzęt jeździecki z Pleszewa

Kontakt telefoniczny DAW-MAG 62 742 31 38 - zadzwoń


Wywiad z Piotrem Wysockim właścicielem firmy DAW-MAG


Siodło dla konia czy dla jeźdźca?


Od jak dawna zajmuje się pan produkcją siodeł ?

Odkąd pamiętam. Tradycje rymarskie przejąłem po ojcu. Szczególnie nowoczesne technologie i ergonomia siodeł od wczesnej młodości są moją pasją.

Są różne szkoły. Jedni uważają, że siodło powinno się dopasować do konia a inni, że do jeźdźca. Co Pan o tym myśli?

Siodło należy dopasować zarówno do konia, jak i do jeźdźca. Dopasowanie siodła do jeźdźca to dobranie odpowiedniej wielkości siedziska oraz tybinek i klocków kolanowych.
Model siodła dobiera się w zależności od uprawianej dyscypliny. Dopasowanie siodła do konia jest znacznie trudniejsze. Nawet w dobrze dopasowanym siodle może zaistnieć konieczność dokonania poprawek, ponieważ kształt grzbietu konia zmienia się wraz z wiekiem oraz w zależności od poziomu wytrenowania. Łęk, który jest zbyt wąski uciska mięśnie grzbietu i ogranicza naturalny ruch łopatek konia. Łęk, który jest za szeroki powoduje, że siodło opiera się na kręgosłupie konia i może spowodować jego uszkodzenie. Aby zapobiec urazom grzbietu konia należy systematycznie sprawdzać dopasowanie siodła.

Czy wybierając siodło DAW-MAG istnieje możliwość dokładnego dopasowania siodła do każdego konia?

Oczywiście. W gotowym już siodle możemy dokonać zmian w zakresie:
zmiany rozstawu terlicy, wypełnienia poduszek, dopasowania długości tybinek i wysokości klocków kolanowych. Często się zdarza, że jeździec zmieniając konia, za wszelką cenę chce zatrzymać swoje ulubione siodło. Z siodłami DAW-MAG jest to możliwe.

Jakie są największe zalety, najmocniejsze atuty siodeł DAW-MAG?

Myślę, że przede wszystkim ergonomia tych siodeł. Współczesne siodła tylko pozornie nie różnią się od siodeł sprzed lat. W ich konstrukcji nastąpiła prawdziwa rewolucja, a nasza firma czynnie w tej rewolucji uczestniczy i najlepszym światowym firmom ustępujemy jedynie w marketingu. Można powiedzieć, że nasze siodła nie różnią się sposobem wykonania, zastosowanymi materiałami oraz kształtem. Przy dość niskiej cenie osiągnęliśmy światową jakość. Siodła i pozostałe wyroby rymarskie (ogłowia, wytoki, puśliska, itp.) są produkowane z wielką precyzją przez doświadczonych fachowców, z najwyższej jakości skór polskich i importowanych. Zastosowanie skór antypoślizgowych na siedzisku i poduszkach kolanowych zwiększa komfort jazdy. W zależności od zasobu portfela istnieje możliwość wyboru rodzaju skóry. Każdy model siodła produkowany jest w kilku wariantach:
- STANDARD (najwyższej jakości polska skóra bydlęca)
- EXCLUSIVE (wysokiej jakości skóra polska i importowana)
- SUPER (najwyższej jakości, wyselekcjonowana skóra włoska + zamki firmy SPRENGER)

Czyli można powiedzieć, że siodła DAW MAG są siodłami nowoczesnymi i zaawansowanymi technologiczne?

Z całą pewnością! Technologie zastosowane przy produkcji siodeł DAW-MAG stosowane są przez wiodące firmy europejskie. Siodła DAW-MAG posiadają:
- elastyczną terlicę, ze wzmocnieniem przedniego łęku wykonaną z żywic poliestrowych lub epoksydowych zbrojonych włóknem szklanym
- siedzisko oraz poduszki kolanowe wypełnione piankami poliuretanowymi oraz lateksowymi
- poduszki spodnie (panele) wypełnione watą syntetyczną lub miękką nieodkształcającą się pianką poliuretanową.
Są bardzo lekkie i wygodne.Nowoczesne technologie zastosowane przy produkcji siodeł DAW-MAG pozwalają na swobodę ruchu konia, swobodną pracę grzbietu i łopatek.

Czy istnieje możliwość jazdy próbnej?

Oczywiście. Wszystkie modele produkowanych przez nas siodeł są dostępne w wersji testowej.

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów

Sylwia Piwowarska

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), kontynuując wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Dowiedz się więcej tutaj..
x