DAW-MAG

O nas


Daw-Mag jest polskim producentem siodeł i sprzętu jeździeckiego oraz uprzęży szorowych. Nasze doświadczenie sięga 1968 roku, kiedy Zygmunt Wysocki, szył pierwsze siodła pod banderą Spółdzielni w Pleszewie. W 1990 roku przekazał swoja wiedzę synowi - Ojciec zaraził mnie miłością do siodeł. Byłem młodym jeźdźcem, gdy 30 lat temu, założyłem firmę Daw-Mag, aby kontynuować pracę mojego ojca i wykorzystać jego doświadczenie - mówi Piotr Wysocki, właściciel firmy Daw-Mag.

Początkowe szyliśmy siodła na rynek niemiecki, który był i jest bardzo wymagający. - Już 30 lat temu siodła Daw-Mag musiały spełniać rygorystyczne wymagania niemieckich zawodników oraz trenerów i ewoluować wraz z rozwojem jeździectwa. Zaczynaliśmy na powierzchni 25m², gdzie mieliśmy biuro, magazyn i produkcję. Dzisiaj nasza firma zajmuje 700m² - opowiada Piotr Wysocki.

Obecnie, posiadając ogromne doświadczenie i wiedzę, dopasowujemy nasze siodła całkowicie pod indywidualne potrzeby każdego jeźdźca i konia. Realizujemy projekty w jednym z czterech kolorów skóry: czarny, ciemny brąz, jasny brąz oraz naturalny. Posiadamy własne zaplecze projektowo-badawcze, dzięki któremu tworzymy i udoskonalamy nasze wyroby. Współpracujemy z osobami dopasowującymi siodła, które są specjalistami w tym zakresie. Najważniejszy jest dla nas komfort użytkowania zarówno dla ludzi, jak i dla koni.


Nasze siodła podbiły rynki zagraniczne, korzystają z nich jeźdźcy w: Anglii, Austrii, Danii, Holandii, Francji, Norwegii, Islandii, Niemczech, Włoszech, Rosji, Szwecji, a nawet w Stanach Zjednoczonych. Aby sprostać ich oczekiwaniom, w codziennej pracy wsłuchujemy się w opinie użytkowników naszego sprzętu, udoskonalamy nasze produkty, a ponadto współpracujemy z wieloma autorytetami jeździectwa.

Skóra, z której wykonujemy siodła jest restrykcyjnie wyselekcjonowana, pochodzi od kilku wybranych, stałych dostawców - dzięki temu jesteśmy pewni, że każde siodło będzie idealne!

Prowadzimy serwis gwarancyjny, naprawę sprzętu oraz rekonstrukcję siodeł historycznych. Na siodła produkowane w naszej firmie udzielamy czteroletniej gwarancji na terlicę oraz dwuletniej na skórę i wykonanie. Dzięki naszym dostawcom i zastosowaniu najnowszych technologii, jesteśmy pewni jakości siodeł Daw-Mag.

30-letnia działalność na rynku, gwarancja jakości oraz popularność naszego sprzętu sprawiła, że dostarczamy sprzęt bezpośrednio do najlepszych zawodników. W Polsce należą do nich między innymi: Mistrz Polski w Zaprzęgach Jednokonnych - Bartek Kwiatek oraz wielokrotny Mistrz Polski i medalista Mistrzostw Świata w powożeniu zaprzęgami parokonnymi - Roman Kusz. Za granicą natomiast - Stian Pedersen, złoty medalista międzynarodowych zawodów koni islandzkich.

Ponadto, wykonaliśmy ponad 100 kompletnych rzędów oficerskich do Gwardii Prezydenta Rosji.

Nasza firma regularnie zaopatruje w sprzęt jeździecki oddziały konne policji w: Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach oraz Straży Miejskiej w Łodzi, a także liczne wojskowe oddziały kawalerii.